Boyunuzu Olduğundan Uzun Gösterecek Kombin Hileleri

Yanlış kıyafet seçimleri ve kombinler sizi istediğiniz sonuca ulaştırmaz. Aksine, istenmeyen görünümler kazanabilirsiniz. Boy kavramı birçok kişi için çok önemlidir. Özellikle kıyafet seçimlerinde bu konu daha da önem kazanır. Oluşturulan mükemmel bir kombinle boy kavramı istenilen sonuca ulaşır.

Bazı kıyafet kombinleri olduğunuzdan daha kısa görünmenize yol açabilir. Bu nedenle, öncelikle boy kavramı üzerine nasıl doğru bir kombin oluşturacağınız konusunda bilgi edinmeniz gerek. Bu konuda doğru bilinen yanlışlar var. Üstelik çok fazla bilgi kirliliği mevcuttur.

Üst parçalar, alt parçalar, ayakkabılar, çanta ve aksesuarlar bir kombinin parçalarını meydana getirir. Hepsinin boy üzerinde ayrı ayrı ciddi etkileri vardır. Bunlardan birisini yanlış seçtiğinizde başarısız sonuç alabilirsiniz. Dolayısıyla, her bir parçaya ayrı özen göstermeniz gerekir. Hangi parçaları bir araya getireceğinizi, hangi parçalardan uzak duracağınızı bilmeniz gerek.

Doğru kombin seçimlerinde birçok püf nokta var. Başka bir ifadeyle, bunlar kombin hileleridir. Bu hilelerle istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz.

Giydiklerinizle Daha Uzun Görünebilmenin Yolları

Doğru kombinler oluşturularak daha uzun boylu görünmeniz mümkün. Elbette bunun için doğru kombin tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Oluşturulan kombinlerde desen, renk ve model gibi pek çok faktör boy üzerinde etki sahibidir. Dolayısıyla kombin oluştururken tüm faktörleri dikkate almanız gerekir. Renk, desen ve modellerin boy üzerindeki etkilerini biraz daha detaylandırmak gerekir.

Üst parçalarda yaka modellerine dikkat edin. Yuvarlak yani bisiklet yakalı modelleri tercih etmekten kaçının. Bunun yerine; V yakalı modeller tercih edin. V yakalı bluz ya da kazaklar sizi daha uzun gösterir.

Kombinlerde alt parçalara dikkat etmeniz gerek. Düşük belli pantolon ve alt parçalar bacak boyunu kısaltır. Yüksek belli pantolon, etek ve şortlar sizin için doğru seçimlerdir. Yüksek belli parçalar bacak boyunu olduğundan çok daha uzun gösterir. Bu da boyun daha uzun görünmesine yol açar.

Pantolon paçaları da boy üzerinde etkilidir. İspanyol paça ya da boru paça gibi tercihlerinize özen göstermelisiniz. Boru paça modeller, boyu kısa gösterir. Bu nedenle; İspanyol paça pantolonlara yönelmelisiniz. Hem şık bir seçim olacak hem de uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Kısa yani mini elbiseler bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Özellikle diz üzerinde biten elbise ve etekler her zaman uzun görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Mini modellerde tek renkler yine sizin için en iyi seçimlerdir. Etek modelleri arasında kalem etekleri de unutmamak gerek. Kalem etek giymek istiyorsanız doğru seçim yapıyorsunuz demektir. Kalem etekler hem daha zayıf ve narin hem de uzun görünmenizi sağlar.

Bol elbise seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Bol elbiseler enine doğru yayıldıkları için daha kısa bir görünüm kazanmanıza yol açar. Bol elbise giymek istiyorsanız bazı hileler uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Bol elbiselerde en önemli husus kemerdir.

Bol elbise üzerine takacağınız bir kemer daha uzun görünmenizi sağlar. Kemerin ince olmasına dikkat edin. Kalın kemerler, bele kalın bir görüntü verir. Hem de uzun görünmeyi engeller. Yine elbiseler de tek renk seçimine yönelebilirsiniz. Tek ve koyu renkli elbiseler, sizi uzun boylu göstermenin yanı sıra zayıf görünmenizi de sağlar. Bu noktada önemli bir detaya da değinmek gerek. Zira kilolu gösteren seçimler, boyun kısa görünmesine yol açar. Bu nedenle, kombinlerde sizi daha zayıf gösterecek renk, model ve desenler tercih edin.

Aksesuarlar da boy kavramı üzerinde son derece önemli bir etkiye sahip. Abartılı, gereğinden daha büyük aksesuarlardan da uzak durmalısınız. Bunların yerine, daha küçük, sade ve narin aksesuarlar takın. Bu aksesuarlar da boyunuz üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır.

Uzun Görünmek İçin Kıyafetlerinizde Hangi Desenleri Tercih Etmelisiniz?

Kombinler için yüzlerce desen mevcut. Bu desenlerden bazıları boyu daha uzun gösterebilmektedir. Bu desenler arasında en çok çizgili desenler öne çıkmaktadır. Dikine çizgileri olan desenler boyu en az birkaç santim daha uzun göstermektedir.

Bu çizgiler ince olabileceği gibi kalın da olabilir. Bu desenlerde rengin pek önemi yoktur. Desendeki çizgiler sizi daha uzun gösterir. Bu nedenle; her renk olabilir. Enine çizgili desenler ise her zaman uzak duracağınız desenler arasındadır. Enine desenler, hem daha kilolu hem de daha kısa boylu görünüm verir.

Kıyafetlerde üst parçalar için desen seçiminde daha özgür olabilirsiniz. Çiçekli, leopar ya da piti kareli gibi istenen desenler rahatlıkla giyilebilir. Ancak; alt parçalarda daha özenli olunması gerekir. Tek renk tercih etmelisiniz. Pantolon, etek, tayt ya da şort giyecekseniz bu parçalar tek renk olmalıdır. Alt parçadaki tek renk sizi uzun boylu gösterir. Özellikle mat renkler tercih ederseniz boyunuz daha da uzun gözükebilir.

Uzun Görünmek İçin Kıyafetlerinizde Hangi Desenleri Tercih Etmelisiniz?

Hangi Model Çanta Boyunuzu Daha Uzun Gösterir

Boyu uzun gösterecek kombinlerde çantalar da önemli bir yer tutar. Çanta, boy konusunda oldukça etkili bir kombin parçasıdır. Bu noktada; belden biten modelleri tercih etmelisiniz. Belde biten çanta modelleri, bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlar. Ancak; belden aşağıya kadar uzanan çantalar boyun kısa görünmesine neden olur. Bununla beraber; abartılı derecede çanta modelleri de görünüm itibariyle boyu kısaltır. Aha küçük ve kibar çantalar işinize yaracaktır.

Saç Modeli Seçiminiz Daha Uzun Görünmenizi Sağlayabilir

Saç modelleri, kombinlerin tamamlayıcılarından bir tanesidir. Saç modelleri de boyun görüntüsünde söz sahibidir. Eğer boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız saç modelinize de dikkat etmeniz gerekir.

Uzun saçlar, boyun daha kısa görünmesine sebebiyet verir. Özellikle minyon kadınlar için uzun saçlar doğru seçimler değildir. Bu nedenle; saç boyunuzun omuz hizanızı geçmemesi gerekir. Kısa saçlar, daha uzun görünmenizi sağlar. Kullanabiliyorsanız daha kısa saç modelleri de tercih edebilirsiniz. Omuz hizasından aşağıya doğru uzanan saç modelleri enerjiyi düşürecek ve sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.

Hangi Ayakkabı Modeli Boyunuzu Daha Uzun Gösterir?

Uzun görünebilmek için ayakkabı seçimi denilince ilk akla gelen topuklu ayakkabılar olur. Elbette, doğru bir kombin tercih edildikten sonra topuklu ayakkabıyla kombin tamamlanırsa boy uzun görünecektir. Ancak; topuklu ayakkabı olmadan da uzun görünmenin püf noktaları var. Burada önemli olan sizin doğru kombini tercih etmenizdir. Bilekten bağlı ya da ipli modellerden uzak durun. Bu modeller bacak boyunuzu daha kısa gösterir. Bileği açıkta bırakacak modeller seçin. Diğer bir deyişle, daha dekolte ayakkabılar doğru tercih olacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı